Lavazza qualita oro, czyli kawa, która zasmakuje każdemu!

ByDaniel

Lavazza qualita oro, czyli kawa, która zasmakuje każdemu!

Lavazza qualita oro, czyli kawa, którą pokochasz!

Lavazza qualita oro to kawa o niezwykle głębokim aromacie oraz subtelnym smaku. Produkt ten o klasyczna kawa, której smak oraz aromat docenią wszyscy miłośniczy czarnego napoju.

Kawa lavazza qualita oro to kawa o doskonałej mieszance – 100% arabiki, która pochodzi z plantacji znajdujących się w Ameryce oraz Afryce. To, co wyróżnia ten produkt na tle innych kaw dostępnych na rynku to między innymi niezwykła kwiatowa nuta, którą wyczuje każdy, kto zdecyduje się sięgnąć po tę wyjątkową kawę.

Lavazza – niezwykła historia marki, którą zna każdy!

Historia marki Lavazza zaczyna się, kiedy w 1895 roku, Luigi Lavazza postanowił w Turynie założyć przedsiębiorstwo. Podróż do Brazylii rozbudziła w mężczyźnie fascynacje kawą. Luigi zaczął zgłębiać, jak uprawia się kawę oraz jakie są jej gatunki. Dzięki zdobytej wiedzy założyciel jednej z najbardziej znanych marek w historii, był w stanie opracować wyjątkowy przepis na kawowy blend. Kiedy kawa sprzedawana przez tego wyjątkowego włoskiego przedsiębiorcę zaczęła zyskiwać popularność, to mały rodzinny sklepik musiał przenieść się do nowej lokacji, która znajdowała się przy ulicy San Tommaso.

Kiedy w latach dwudziestych i trzydziestych dwudziestego wieku we Włoszech trwał boom gospodarczy, Luigi Lavazza postanowił, iż jego firma stanie się znaną na całym świecie marką. Dzięki żonie Luigiego oraz jego córce, które opracowały wiele innowacyjnych jak na tamte czasy patentów małe rodzinne przedsiębiorstwo, które bardzo prężnie się rozwijało, stało się profesjonalną oraz nowoczesną firmą.

Rozwój marki Lavazza został bardzo mocno zahamowany podczas drugiej wojny światowej, kiedy to Liga Narodów nałożyło na włoską kawę embargo. Jednak już w 1947 roku firma powoli zaczynała odzyskiwać swoją potęgę, wtedy też przedsiębiorstwo opracowało swoje kultowe logo, którym wciąż są sygnowane produkty firmy Lavazza. W 1957 roku firma zaczęła produkować kawę na skalę światową, co ostatecznie doprowadziło do tego, że niegdyś małe przedsiębiorstwo z Turynu stało się znaną na całym świecie marką, której produkty uwielbiają wszyscy.

About the author

Daniel administrator